Beton kesme hizmetleri işlemi özenle ve planlı yapılması gereken bir işlem. Beton kesme, yapılarda değişiklik oluşturmak için kullanılan ve belirli bir nedenden dolayı betonun özel ekipmanlar ile kesilme işlemidir.

Beton Kesme İşleminde Neler Göz Önünde Bulundurulur?

Beton kesme işlemi, tehlikeli olması sebebi ile risk grubundaki işler arasında yer alır. Bu neden ile kesme işlemini yapan firma ve kişiler bu konuda meslek erbabı olmalıdır. İşlem yapılırken güvenlik tedbirlerini en üst seviyede tutmak gerekir. Makine ve yöntem kullanımı alanda yapılan gözlemden sonra belirlenir. Uzman kişilere emanet edildiğinde beton kesme işleminde pürüzsüz ve mükemmel sonuçlar elde edilir. Kesme işleminde makineler su ile kullanılır.

Beton Kesme Kullanabileceğiniz Alanlar Hangileridir?

 • Kırık su borularını veya kanalizasyon hatlarını onarmak ve değiştirme işleminde
 • Havuz yapmak gibi çeşitli iç mimari projelerde
 • Kanallara boru döşemede
 • İnşaat betonarme derzlerinde
 • Sıhhi tesisat işlerinde, erişilemeyen yerlerde çalışma alanı sağlamakta
 • Binanın yapısındaki herhangi bir değişiklik ve ayarlamalarda
 • Şaft oluşturmada
 • Havalandırma boşluklarının projelerinde
 • Kapı, pencere açma işlemlerinde beton kesme işlemini uygulayabilirsiniz.

Beton Kesme Yöntemleri Nelerdir?

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte birçok cihaz üretildi. Gelişimin sonucunda da zaman kaybı problemi ortadan kalkarak risklerde minimum seviyeye inildi.

Bazı beton kesme yöntemleri aşağıda yer almaktadır.

 1. Derz kesimi yöntemiyle beton kesme
 2. El tipi karot yöntem ile beton kesme
 3. Filiz ekme uygulaması ile beton kesme
 4. Raylı duvar yöntemi ile beton kesme

Derz Kesim Yöntemi İle Beton Kesme İşlemi

Derz kesme işlemi, derz kesme makineleri ile yapılır. Hareket ettirilerek, yerlerdeki kesim işlemi uygulanır. Bu beton kesme yöntemi asfalt kesimleri için oldukça uygun. Bu kesimde betonlarda ekstra bir düzeltme yapılmadan işlem gerçekleşir. Derz makinelerin in en önemli özelliği 40 mm’e kadar kesim işlemi yapmasıdır.  Asfalt kesme, beton kesme ya da derz kesme işlemleri için bu derz kesme makinesi kullanılabilir. Ucunda bulunan testere ile beton kesme işlemi yapan bu makine, üstten aşağı doğru keseceği zeminin esnek oluşundan yararlanır.

El Tipi Karot Yöntemi İle Beton Kesme İşlemi

Karot cihazları inşaat sektöründe en çok seçilen cihazlardan biridir. Bu cihazın seçilmesinin başlıca sebebi de genişlik ve derinlik oranlarının fazla olmasıdır. Bu makine elmas uçlu cihazdır. Su ile çalışır ve etrafta hiçbir şekilde kirlilik yaşanmaz. Uygulama olacak betonun yüzeyleri donatılı veya donatısız olmasına bakılmadan beton kesme işlemi uygulanır. Karot makineleri gürültü kirliliği yapmadan, güvenli bir şekilde kesilecek yeri çürütme yöntemi ile kesilmesini sağlar. Beton kesme işleminde beton, zayıflatılarak bina yıkımı gibi projelerde maksimum düzeyde kolaylık sağlar.

Hidrolik Raylı Makina İle Beton Kesme İşlemi

Hidrolik Raylı beton kesme makinesi, yatay, dikey ve düşey yüzeylere uygulanır. Bu makine, uygulanacak alanda demir donatılı veya donatısız olarak hiçbir şekilde ayrımı yapılmaksızın 45º – 90º – 180º’ lik açılarla çalışabilen hidrolik veya elektrikli olmak üzere ikiye ayrılan makinelerdir. Beton yüzeylerde kesinlikle titreşim ve tahribat yapmaz. Bubeton kesme işlemi sulu kesme sistemidir. Raylı kesme sistemleri, uzaktan kumanda ile yönetilen ve beton yüzeylerde titreşim ile tahribat yaratmayan sulu, raylı beton kesme sistemleridir. Betonun kalınlığına uygun bıçaklar sisteme takılarak beton kesme işlemi yapılır. Sessiz ve hızlı oluşu en büyük özelliklerinden biridir. Kolon, kiriş ve döşeme gibi alanlarda kullanılan yöntemdir.

Beton Kesme Fiyatları

Beton kesme kullanılan cihaza ve alana göre fiyatlandırma yapılır. Bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.